Етимологія слова «м’яса» стверджує, що ним позначали будь-яку їжу. Адже здавна люди харчувалися саме м’ясом, а тому це було основним видом харчів. Проте сьогодні м’ясо — це щось більше, ніж просто їжа. Ця категорія харчів ховає у собі гору цікавих фактів, про які ми ділимося з вами далі.
- 49% дорослих американців їдять принаймні один бутерброд у день. А найпоширеніші додатки до канапки — це салат, майонез, помідори, гірчиця, кетчуп та шинка.
- Пепероні — це американська їжа, не італійська. В Італії слово «пепероні» належать до болгарського перцю. Тож італійської салямі фактично не існує.
- У Німеччині, в місті Регенсбург, є ресторан, який працює вже 900 років. Усі ці роки аж до сьогодні вони продають ковбаси. Тобто можна вважати, що ресторан «Garkueche auf dem Kranchen» існував ще до того, коли з’явилися інки.
- Червоний сік, що просочується з ідеально просмаженого яловичого стейка, — це геть не кров, а суміш води та міоглобіну.
- Біла оболонка на зовнішній стороні салямі, яку частенько можна побачити в супермаркеті, — це їстівна пліснява, яка блокує проникнення інших бактерій у ковбасу.
- На Землі майже 19 мільярдів курей і їхня популяція перевищує популяцію людей майже утричі. І це попри те, що ми щорічно споживаємо близько 100 мільйонів тонн птиці.
- А колір яйця курки залежить від кольору мочок її вух. Скажімо, червоні кури несуть коричневі яйця, тоді як світлі — білі.
- Корова не їсть м’яса, ніколи! Тобто корови абсолютні вегетаріанці. Тому, якщо ви коли-небудь помітите позначку «вегетаріанське харчування» на ярлику яловичини, знайте, що це всього лише маркетинговий хід, що допомагає збільшити продажі м’яса.
- Корови бачать майже на 360 градусів. Ця здатність їм потрібна для того, аби спостерігати за хижаками з усіх боків і мати змогу втекти, якщо небезпека зовсім поруч. Проте вони погано бачать прямо перед собою, а тому часто повертають голову, коли ми стоїмо прямісінько перед їхніми очима.
- Будь-яка яловичина «Кобе», придбана за межами Японії чи Китаю, є підробкою. Справжня яловичина Кобе має вирощуватися в окремих районах Японії, і експорт в будь-яку іншу країну, крім Китаю — є незаконним. Відтак, якщо побачите в магазинах інших країни стейк такої яловичини, можете бути певними, що це не справжня Кобе.
- Французи їдять у чотири рази більше масла, на 60% більше сиру і майже втричі більше свинини, ніж решта світу. І попри це в них немає проблем із зайвою вагою. Дивина та й годі!
- Свинина сьогодні є найпопулярнішим видом м’яса у всьому світі. До прикладу, Китай у 2018 році виготовив 54 мільйони тонн свинини.
- За прогнозами економістів, до 2050 року попит на м’ясо збільшиться на 73%.
- Свині були одомашнені понад 9000 років тому, а якщо точніше в 7 тисячолітті до нашої ери.
- Спортивний інвентар найчастіше роблять саме зі шкур корови. Наприклад, з однієї шкури можна виготовити 12 баскетбольних м’ячів, 144 бейсбольних м’ячів та 20 футбольних м’ячів.