Найпопулярніші у світі види ковбас - Ukrprompostach

Меню Закрити

uk arrow_down_urk

Працюємо з 09:00 до 18:00

для Horeca

(096)177-07-07

Найпопулярніші у світі види ковбас

12.01.2022

Майже у кожній країні світу є своя традиційна ковбаса. І недарма, адже цей делікатес, ще задовго до появи холодильників, слугував чудовим способом зберегти м’ясо придатним для споживання. А з часом він став незмінним доповненням до застіль і сніданків через свою зручну форму та можливість змінювати, адаптовувати під свої смаки рецепт.

Історики подейкують, що шлях делікатесу почався ще за часів Давньої Греції та Риму. Зараз же у світі налічується понад сотня різних видів ковбас. І сьогодні ми поговоримо про найпопулярніші із них.

 

Андуй

Ця французька ковбаса надзвичайно популярна і має багато підвидів, які готують в різних куточках світу. Проте за оригінальним рецептом делікатес складається з усіх потрохів, які тільки знайшлися в холодильнику. Це може бути поєднання вирізки з печінкою і салом, або ж лопатки з кров’ю і легенями. Правило тільки одне — нутрощі мають бути лише зі свинини і при цьому порізані великими шматками.

Така ковбаса має досить характерний різкий запах, але саме цим вона так запам’ятовується. А чорна оболонка делікатесу — тільки додає інтриги і цікавості.

Андуй став популярним завдяки французьким емігрантам, що познайомили канадійців, а потім луїзіанців зі своєю традиційною стравою. Відтак, на півдні Америки Андуй міцно прижився і став основним продуктом каджунського приготування.

Зараз його готують зі свинячого фаршу, цибулі та кількох спецій. На смак ковбаса досить пряна і має димний, підкопчений смак.

 

Мортаделла

Одна з найпопулярніших варених ковбас у всьому світі. Найчастіше її готують із додаванням фісташок. А використовують і для сендвічів, і для піци.

Оскільки виробництво Мортаделли вимагає найякіснішої сировини без домішок, продукт псується дуже швидко. Зрештою, як і наша Лікарська, що має термін придатності всього 3 доби.

Цікаво, що цей вид ковбаси виробляється лише у Болоньї. Виготовлений в інших регіонах делікатес італійці не вважають справжньою Мортаделлою.

 

Фует

Ще один вид ковбаси, родом з Італії. Тільки цього разу — це відварена ковбаса без яскравих спецій і додатків. Просто корисне, якісне м’ясо з додатковим соусом, якщо цього вимагає рецепт. Оболонка у такої ковбаси — завжди натуральна кишка. А вміст може включати часник або чорний перець.

Фует найбільш популярний в каталонських регіонах. Саме там його виготовляють і споживають найбільше.

 

Салямі

Так, і знову Італія. Зрештою, це найпопулярніша ковбаса у світі, яку компроментують з кожним роком все більше й більше. Адже під назвою  «саламі» випускають сотні, а то й тисячі ковбас, які навіть близько не схожі на оригінальну ковбасу.

Справжня салямі – це ковбаса з ферментованого м’яса, найчастіше свинячого. Американська версія часто включає багато різних спецій, зокрема фенхель. Але італійський делікатес містить геть інші трави. Ба більше, в кожному регіоні Італії існує свій рецепт салямі: Бріанца, Мілано, Феліно, Салямі-да-суго та ін.

 

Чорізо

У США чорізо називають мексиканським делікатесом. Хоча насправді, він родом з Іспанії. А оскільки в Америці чимало емігрантів з Іспанії, делікатес прижився там і став національним надбанням. Цікаво, що іспанці настільки цінують чорізо, що прирівнюють його по важливості до фламенко — традиційного іспанського танцю.

Готують чорізо з великою кількістю перцю чилі, часнику і спецій, а тому ковбаса завжди червона і гостренька на смак.

Мексиканці полюбляють додавати чорізо до яєчні, щоб надати їй аромату і пряності. Також частенько цю ковбасу можна побачити в буріто, супах чи рагу.

 

Ліверна (печінкова)


Ви можете здивуватися, але ліверна ковбаса — це далеко не українська страва. Ба більше, вона вважається однією з найпопулярніших у світі, адже готують її чи не в кожній країні. Єдина відмінність — вид нутрощів, які туди додають.

Раніше ми вже розповідали, що Liverwurst — це традиційна німецька ковбаса, яка виготовляється з яловичини або свинячої печінки. Печінку подрібнюють, а потім відварюють. Приправляють майораном, насінням гірчиці та мускатним горіхом.

Проте скільки народів — стільки й рецептів ліверки. Адже її готують в Австрії, Болгарії, Хорватії, Великобританія, Чехії, Угорщині, Норвегії, Польщі, Румунії, Сербії, Швеції і, звісно, в Україні. Її також можна скуштувати в Аргентині та Чилі.

Кожен із регіонів має свій рецепт печінкової ковбаси: хтось виготовляє її у вигляді паштету, а хтось — у вигляді класичної ковбаси, яку можна нарізати на хліб. Хтось смакує її з гірчицею, а хтось — з квашеними огірками і крекерами.

 

Кров’янка

І ще одна ковбаса, яка дуже добре знайома українцям. Адже її ми готуємо споконвіку, використовуючи свинячу кров та гречку.

Натомість іспанці додають замість гречки — рис. Такий делікатес у них називається Morcilla de Burgos. Традиційно подають його до картопляного пюре. В інших регіонах до кров’янки можуть додавати як кедрові горіхи чи мигдаль, що робить страву більш вишуканою.

Ковбасу з кров’ю також можна зустріти і в Азії, і в Америці, і у більшості країн Європи. Наприклад, у Швейцарії до кров’янки додають вершки, а на Карибах — солодку картоплю. При цьому кров у різних народах може відрізнятися: від крові птахів, до крові кіз і овець.