Рис з м’ясом і плов — дві різні страви. Одна — це просто варений рис без яскравого смаку в перемішку зі шматочками м’яса. Інша ж — навариста страва, у якій важливий і процес приготування рису, і процес вибору та просмаження м’яса. Саме сьогодні хочемо поділитися з вами простим, але завжди вдалим рецептом плову, який легко може зготувати будь-хто. Запасайтеся якісними рисом та свининою і двома годинами вільного часу.
З якого рису готувати?
Ми звикли готувати страви з пропареного рису або круглозернистого. Це найпопулярніший вид, який продається у всіх супермаркетах України. Проте справжній плов готують з довгозернистого білого рису. Зокрема, з басматі чи жасмину.
Басматі додаватиме трішки індійської нотки страві, а от жасмин буде солодкуватим і в міру м’яким.
Як вибрати м’ясо?
Від цього етапу залежить 50% успіху страви. Адже якщо для плову вибрати неправильний шматок, рис буде або надто сухим, або надто жирним.
Тому ми радимо брати шийну частину свинини, де є достатня кількість жиру, але при цьому сам шматок не жилястий.
Вирізка або корейка зроблять страву мало ароматною і дуже сухою. Так, в цих частинах свинини немає жил, проте і достатньої кількості жиру теж. Він потрібен для ароматності страви та для того, аби зробити пісний рис вологим.
Список інгредієнтів:
- 1 склянка сирого рису басматі (або жасмин)
- 700 г свинини
- 1 велика цибулина
- 4 середні моркви
- 1 головка часнику
- 70 г барбарису
- 100 мл оливкової олії
- 1 чайна ложка дрібної солі
- 1 чайна ложка меленого кмину
- 1/2 чайної ложки меленої куркуми
- 1/4 чайної ложки сушеного майорану
- 1/2 чайної ложки меленого коріандру
- 1/2 чайної ложки меленої паприки (можна копчену)
- 2 склянки кип’яченої води
Спосіб приготування:
Почніть з промивання рису під теплою водою та залиште його в мисці, щоб він трохи увібрав вологи. Попередньо розігрійте олію у чавунній каструлі (або сковороді) та додайте нарізані кубиком свинину та цибулю і соломкою моркву. Смажте усе протягом 30-40 хв.
Поки смажиться м’ясо, відміряйте трави та спеції та змішайте їх разом. Має утворитися готова суміш, яку легко можна буде досипати в посудину.
Далі сумішшю обсмажені інгредієнти, та додайте кип’ячену воду. Трішки перемішайте та залиште на невеликому вогні.
Відріжте головку часнику так, щоб оголити зубчики, та покладіть його розрізаною стороною вниз у центр рідини з м’ясом.Накрийте крижкою і смажте ще мінімум 40 хвилин.
Потім можна забрати часник, додати барбарис та знову закрити кришку. В цей момент потрібно зменшити вогонь до мінімуму і дати покипіти рису ще 30-40 хвилин. Варити потрібно доти, поки у плові випарується вода.
Якщо ваш рис готовий, а води ще надто багато, просто відкрийте кришку і більшість вогонь до максимуму. Так рідина швидко випарується і рис не розвариться.
Як тільки рис зготовлений, одразу перекладіть його в окрему посудину, адже у теплій сковороді чи каструлі він все ще продовжуватиме готуватися.
Як підігравати рис?
Уявіть, що ви згодували надзвичайно смачний плов, проте наступного дня він неминуче втратить свій аромат і консистенцію. Що ж робити, готувати невеликими порціями, щоб з’їдати все одразу? Звісно, ні.
Щоб реанімувати рис і зробити його таким, ніби він щойно зготований, краще за все додати бульйону. Він зробить плов насиченим і таким же вологим, яким він був одразу після приготування.
Якщо ж у вас немає бульйону, можна додати звичайної води. Проте якщо додати більше рідини, ніж потрібно, рис почне не розігріватися, а доварюватися. В результаті у вас вийде розварений плов.
Найкраще за все доливати рідину тоді, коли рис вже трішки нагрівся. Тоді він точно збереже свою форму і набуде тієї соковитості, яка потрібна.
Термін споживання рису зі свининою — всього 5 днів. Проте якщо зготувати плов за нашим рецептом, його не стане вже наступного дня, після приготування.