Чи є у світі люди, які хоча б один раз у житті не куштували хот-дог? Сумніваємось. Тим паче зараз їх таке різноманіття, що хот-доги стали універсальною стравою для всіх часів і народів. Але звідки взялася ця страва і чому стала такою є популярною, як гамбургери? Розповідаємо історію створення страви, яка має понад 50 різних рецептів.
Як з’явилася сосиска?
Почнемо з історії сосиски. Її походження можна простежити ще в 700 році до нашої ери, хоча деякі історики вважають, що перша сосиска була створена лише в 1 столітті нашої ери. Легенда звучить так: якось імператорський кухар встромив ніж у смажену свиню, нутрощі якої не вичистили, і звідти повипадали порожні кишки. Він вийняв їх, почистив і спробував наповнити оболонку фаршем і спеціями. Так з’явилася перша у світі сосиска. Протягом наступних століть рецепт подорожував Європою, від так він потрапив до Німеччини. Там сосиски й набули свою популярність, після чого у 1800 роках німецькі іммігранти привезли свої кулінарні традиції в Америку.
Як з’явилася сосиска в булці?
Кажуть, що перші хот-доги були продані німецьким емігрантом з продовольчого візка у Нью-Йорку в 1860-х роках. Тоді він назвав свою страву «такса». Ця порода собаки була дуже популярною серед німців, а тому іммігруючи в США, вони часто їх брали із собою. Зрештою, кулінар вирішив назвати сосиски саме так.
Хоча деякі історики стверджують, що він продавав не ті хот-доги, які ми знаємо зараз. Це, на їхню думку, були просто гарячі сосиски. А довершили страву вже інші продавці, які «загорнули» в булку сосиску тільки тому, що вона була дуже гарячою і використання рукавичок для зручності її поїдання було надто невигідною справою. Тому гарячі сосиски почали подавали в булочці, що і спрощувало процес поїдання, і робило страву більш повноцінною. Зрештою, це не змінює той факт, що назва страви пішла від німецького слова «такса». Довгий час страву називали саме так, а вже пізніше назву адаптували до тієї, яку ми знаємо зараз.
Як сосиски в булці підкорили світ?
Закуска, яку можна було їсти на ходу, захоплювала країну. По всій Америці починали відкриватися маленькі будочки з гарячими сосисками. Нарешті, в 1939 році ця страва потрапляє до меню Білого дому, що свідчить про неабияку популярність хот-догів серед американців.
Цікаво, що навіть Франклін Рузвельт і перша леді, які влаштовували пікнік для королеви Єлизавети, подавали не що інше, як хот-доги. Звісно, королева ніколи до цього не куштувала таку страву, а тому навіть не знала, як саме її потрібно їсти. Так американський хот-дог почав завойовувати світ.
Полюбляли страву і звичайні жителі міст, і відомі на весь світ зірки. Наприклад, Марлен Дітріх могла запивати сосиску вишуканим шампанським. А Барак Обама досі вважає хот-доги своєю улюбленою стравою.