Усі ми неодноразово чули чи читали у медіа про те, що м’ясо шкідливе. Існує кілька досліджень, які доводять, що надмірне споживання червоного м’яса пов’язане з більшим ризиком серцевих захворювань, діабету 2 типу та раку. Попри це інші дослідження виявили, що немає прямого причинно-наслідкового зв’язку між вживанням свинини та цими хворобами. Якщо ви їсте помірну кількість якісної свинини, ваш організм отримуватиме лише користь. А от яку — розповідаємо нижче.
Користь 1. Високий вміст білка
Людський організм процвітає завдяки поживним речовинам. Амінокислоти — одна з них (це кінцевий продукт розщеплених білків). А оскільки свинина є потужним джерелом білка, цей вид м’яса є справді необхідним людському організму. Він містить 9 незамінних амінокислот, які мають вирішальне значення для правильного росту людського організму.
Слід зауважити, що не всі білки містять ці корисні речовини. Наприклад, зелена квасоля не містить амінокислот, хоча це теж потужне джерело білка. Від так замінити м’ясо квасолею не вдасться.
Саме тому часто люди, що займаються в спортзалі, споживають свинину. Вона допомагає не лише прискорити відновлення після травм, але й наростити м’язову тканину. Але про це далі.
Користь 2. Доповнення до тренування
Як відомо, аби досягнути гарної фізичної форми, не достатньо часто займатися вправами. Потрібне ще й здорове, повноцінне харчування. Зокрема, свинина містить низку корисних речовин, що так потрібні нашому тілу, над покращенням якого ми працюємо. До таких поживних речовин належать таурин, бета-аланін і креатин.
Бета-аланін — це тонка форма амінокислоти, що допомагає виробляти карнозин, який є вирішальним елементом у розвитку м’язів. Як результат, якщо ви прагнете збільшити свій фізичний потенціал, свинина вам у цьому допоможе.
А таурин і креатин пришвидшують метаболічні процеси, надають заряд енергії і допомагають швидше регенерувати клітини. Вони особливо важливі тим, хто займається силовим видом спорту.
Користь 3. Джерело вітамінів та корисних елементів
Окрім того, що свинина багата білками, вона також є джерелом таких вітамінів як В6 і В12. Вони мають вирішальне значення у створенні червоних кров’яних клітин в організмі, регулюванні нервової системи, покращенні роботи мозку та підтримці когнітивних здібностей. Також вітаміни допомагають уникнути відчуття тривоги.
До речі, вітамін В12 найчастіше знаходиться в білку саме тваринного походження.
Також у свинині є велика кількість селену і гліцину, що теж неабияк впливають на здоров’я людини. Наприклад, ферменти селену запобігають появі тромбів та сповільнюють розвиток атеросклеротичних бляшок. А гліцин зменшує психологічне напруження і нормалізує сон. Ці дві амінокислоти часто споживають як біодобавку, проте дотримуючись правильного раціону і вживаючи свинину в помірних дозах — організм буде отримувати потрібну кількість амінокислот ще під час трапези.
Найбільш корисними частинами свинини є вирізка і корейка. В них найменше сала і найбільше поживних речовин. Проте повністю відмовлятися від сала теж не варто, адже в ньому міститься вітаміни А, Е, D, F та жирні кислоти (зокрема, ті, про які ми згадали вище).