Яловичина багата на велику кількість сполучнотканинних білків, які потрібні для підтримки здоров’я судин, суглобів і шкіри.
Якість яловичини багато в чому залежить від кормів та умов вирощування поголів’я.
Як же вибрати свіже м’ясо?
• Гарненько придивіться до кольору м’яса. В ідеалі воно повинно бути рожевим або світло-червоним. Темно-червоний, коричневий або бордовий колір – це вірна ознака або старшого віку тварини, або неправильного забою.
• У свою чергу повинен насторожити і надто яскравий колір м’яса. Це означає, що в ньому можуть бути присутніми барвники.
• Жирок на м’ясі і в прошарках повинен бути білим або кремовим. Чим жовтіші і темніші відтінки жиру, тим більш «дорослою» була тварина.
• Маленька хитрість: вибираючи охолоджене м’ясо, натисніть на нього пальцем. Якщо воно пружне (ямка від натискання відразу зникає) і не липне до рук – такий продукт можна сміливо купувати.
• Уникайте прилавків з мокрим м’ясом. Краще купити злегка завітрене м’ясо, ніж мокре.
Завжди свіже та якісне м’ясо ви можете придбати в магазинах фірмової мережі Укпромпостач.
Вирізка яловича : як обирати і готувати
Так як саме вирізка є найбільш цінною частиною корови, найбільш винахідливі і не найбільш чесні продавці можуть пропонувати недосвідченому покупцеві так звану «фальшвирізку». М’якоть із внутрішньої сторони ноги або із лопатки зовнішньо дуже схожа на вирізку, але насправді це – жорстке м’ясо.
Справжня вирізка повинна мати так звану «головку» – конусовидні шмати м’якоті біля основи з обох сторін. Покупцеві можуть продати вирізку вже без головку, що з одної сторони – більш економно, адже в «головці» м’ясо жорсткіше, але при цьому буде складно переконатися, що продавець пропонує саме вирізку. Ціна все одно може бути високою із урахуванням відрізаної частини. На вирізці обов’язково повинна бути плівка. На фальшвирізці плівки не буде. Зверніть увагу, що м’ясо має бути пухким та мати великі волокна, на відміну від м’яса із ноги чи лопатки.
Із яловичини можна приготувати досить різноманітні страви. Наприклад, ось деякі із них:
• яловичина із маринованою цибулею;
• філе міньйон із соусом борделез та картоплею конфі;
• яловичина «Веллінгтон»;
• шатобріан із пряною картоплею пюре та фуа-гра;
• гамбургер «Скандинавія»;
• класичний ростбіф;
• рагу із яловичини із сухофруктами;
• антрекот по-бретонськи;
• яловичі стейки із смаженими помідорами черрі.
Різноманіття страв досить широке, аби кожен знайшов собі варіант до смаку. Обравши якісний і свіжий шмат м’яса, ви забезпечуєте половину успіху готової страви!
Яловича шийка
Особливістю цієї частини м’яса є те, що воно залишається надзвичайно соковитим, хоча і вважається пісною стравою (що містить невелику кількість жиру). Ця властивість яловичої шийки дозволяє готувати із неї велику кількість смачних страв, при чому рецепти деяких із них мають багату історію.
Яловича шийка без кістки прекрасно підійде для страв із тушкованого м’яса або м’яса, запеченого в рукаві у духовці. А любителі відпочинку на природі знають, що із яловичої шийки на кістці можна приготувати надзвичайно смачні шашлики. Також не варто забувати про перші страви: шийка чудово підходить для наваристих супів, у тому числі і для борщу. Необхідно відмітити, що яловича шийка – дуже корисне м’ясо, що містить велику кількість цінних білків і вітамінів, що необхідні організму.
Свіжа вирізка яловича в УкрПромПостач
Компанія-виробник м’ясних продуктів в Україні поставляє продукти до мереж супермаркетів країни. Якість від УкрПром – це налагоджена схема виробництва, яка успішно функціонує більше 20-ти років. Багато постійних клієнтів і постійно зростаюча кількість нових задоволених покупців дає компанії стимул ставати ще кращими і пропонувати ще більше якісних продуктів споживачам.
Сьогодні м’ясо від УкрПром можна придбати не тільки у супермаркетах країни та м’ясних крамницях, але і у мережі власних фірмових пунктів продажу. Адреси магазинів та повний асортимент фірмової продукції можна переглянути на сайті УкрПромПостач.