Вже майже рік як у наших магазинах можна купити маринади для м’яса. Один із найпопулярніших — соєвий. Його можна використовувати до будь-якого виду м’яса, але найкраще він підходить до свинини, курятини та індички. Як саме використовувати маринад для кожного виду м’яса розповідаємо нижче.
Маринад зі свининою
Коли вже немає ідей, що готувати на пікніку, завжди можна спробувати нашу соєву заправку до свинячих реберець замість шашлику. Вона допомагає зробити кожен шматочок соковитим і пікантним. Вам знадобиться:
- 2 кг свинячих реберець
- 350 мл соєвого маринаду
- 1 кг молодої картоплі
- зелень (петрушка, кінза або кріп)
Розрізаємо реберця на шматочки по кістці, кладемо у велику миску і ллємо маринад. Ніякого перцю, солі чи олії, усе є в готовому маринаді. Даємо постояти реберцям 1,5 – 2 години.
Тим часом розпаліть мангал. Після того, як вугілля все перегоріло, ставте готуватись реберця на решітці на 30 до 60 хв, залежить від розміру шматочків.
Поради. Збережіть маринад, який залишився у мисці з реберець, він нам ще знадобиться. Аби додати ще більше копченого аромату м’яса, можна розкидати кілька крапель води на гаряче вугілля.
Поки ребра запікаються, миємо молоду картоплю, витираємо насухо і загортаємо у фольгу. Спецій теж можна не давати, адже молода картопелька сама по собі достатньо ароматна і солена. Кладемо готові кульки у мангал і запікаємо 15-20 хв.
Коли помітите, що реберця вже трішки запеклися, змастіть залишками маринаду їх знову. Це допоможе утворити потрібну скоринку.
Перевірити готовність ребер можна завдяки маленькому розрізу поблизу кісти: якщо м’ясо немає червоних кров’яних тілець, реберця можна сміливо смакувати. Ідеальним доповненням до них буде запечена картопелька, яку можна розрізати навпіл, полити оливковою олією і посипати зеленню для аромату.
Маринад з курятиною
Нема нічого приємнішого, ніж погризти кісточки курячих крилець, м’ясо від яких відривається окремими волокнами. Мммм, соковите, ніжне і пікантне. Аби приготувати такі крильця вам знадобиться:
- 2 кг крилець
- 300 мл соєвого маринаду
Перед тим як маринувати крильця, обов’язково їх та миску, в якій маринуватимете, протріть від зайвої вологи. Навіть якщо ви помили крильця (хоча цього робити не варто), перед марнуванням вони мають бути сухими.
Далі вливайте у миску соєвий маринад, аби огорнути ним кожне крило. Накрийте харчовою плівкою і поставте в холодильник відпочити на 1-1,5 години.
Потім розігрійте духовку на 180°С і увімкніть режим гриль + конвекція. Так м’ясо добре пропечеться і з’явиться хрумка скоринка.
Порада. Розкладіть крильця на деко таким чином, щоб між ними залишався простір. Якщо крильця будуть надто близько один до одного, вам не вдасться домогтися хрумкої скоринки, адже м’ясо буде пропарюватися, а не запікатися.
Залишаємо крила в духовці на 30-35 хв і смакуємо їх ще тепленькими, поки хрумтить скоринка.
Маринад з індичкою
Індичку як і курятину чи свинину важко зіпсувати, адже все, що потрібно для цього м’яса – правильна заправка, яка допоможе не пересушити, а зробити м’ясо соковитішим. Соєвий маринад один із тих, який ідеально підійде для білого м’яса. Наприклад, для приготування міні шашлику в духовці із філе індички. Для цього вам знадобиться:
- 1,5 кг індичого філе
- 6 столових ложок соєвого маринаду
- 10-12 дерев’яних шпажок
Нарізаємо філе на шматочки, обов’язково однакового розміру, аби кожен з них рівномірно пропекти у духовці. Кладемо в миску і вливаємо соєвий маринад. Потім ложкою, а краще рукою виминаємо м’ясо протягом 10 хв. Це допоможе маринаду краще увібратися і зробити шматочки ніжнішими.
Тим часом вмикаємо духовку на 180°С. Поки духовка розігрівається, насаджуємо шматочки на шпажки таким чином, щоб вони дотикалися один до одного.
Коли духовка розігрілася, ставимо шпажки на решітку і запікаємо протягом 25-35 хв до золотої скоринки. Якщо у вас ще залишився маринад, під час запікання можна змащувати індичку залишками, щоб утворилася скоринка.
Смакувати шашличком можна до будь-якого гарніру чи як окрему страву.
З чим і як би ви не використовували соєвий маринад, він обов’язково зробить м’ясо соковитішим і пікантнішим. Адже у цьому весь секрет соєвого соусу. Недарма це основний соус азійської кухні, де так популярна свинина і курятина. Це найкраще доповнення до м’яса, що тільки покращує його смакові якості