7 найпопулярніших видів стейків, які вам потрібно знати - Ukrprompostach

Меню Закрити

uk arrow_down_urk

Працюємо з 09:00 до 18:00

для Horeca

(096)177-07-07

7 найпопулярніших видів стейків, які вам потрібно знати

20.09.2021

В наших магазинах ви вже могли бачити Т-бон, філе-міньйон і Особуко. Проте окрім цих видів стейків, у світі налічується понад 15 позицій. Сьогодні розповідаємо про 7 найпопулярніших, які можна купити в Україні. А деякі з них — і в наших магазинах.

 

Рібай

Чи не найпопулярніший стейк у всьому світі. А все завдяки його мармуровості. Велика кількість жирових волокон роблять його соковитим і ароматним.

Поради з приготування. Вам знадобиться досить багато солі та перцю, аби замаринувати великий шматок. Смажити його краще на сковороді гриль (бажано чавунній) при високій температурі. До нього не обов’язково додавати олію, оскільки сам шматок має достатньо жиру, аби не прилипнути до поверхні.

 

Портерхаус

Цей великий шмат яловичини завжди продається на кістці. Це безперечно робить його вишуканим і цікавим, але кістка ускладнює процес приготування. Крім того, портерхаус містить два види жиру: ніжну вирізку та більш жирну частину. Тому спосіб приготування для цього стейка відіграє ключову роль.

Поради з приготування. Розмістіть на сковороді стейк так, щоб частина з вирізкою була трохи далі від джерела тепла. Натомість товсту і велику частину стейка поставте прямісінько над вогнем. Це допоможе правильно розприділити температуру на два різних види м’яса.

 

Фланк

Цей стейк із задньої частини черева корови. Йому характерна більш волокниста текстура. В цього стейка майже немає жиру, а тому шматок краще маринувати, щоб зробити його соковитішим.

Поради з приготування. Фланк-стейк потрібно готувати на високій температурі до середньої готовності. М’ясо на дотик має бути живим. Різати його варто не раніше, ніж через 30 хв після приготування й обов’язково проти волокон. Не лякайтеся, якщо всередині стейк буде рожевим і кров’яним, для цього виду — це нормальна практика.

 

Ромштекс

Один з найбюджетніших яловичих стейків, які може собі дозволити кожен. Це частина найдовшого м’яза спини або тазостегнової частини. Майже відсутні мармурові волокна, а тому цінність шматка не така велика. Проте це не означає, що стейк за своїм смаком поступається іншим. Головне — правильно його зготувати.

Поради з приготування. Цей шматок краще маринувати не менше чотирьох-п’яти годин перед приготуванням. Потім його потрібно обсмажити при високій температурі та дати постояти хоча б 10-15 хв. Нарізають ромштекс зазвичай на тоненькі скибочки й подають разом із соусом.

 

Сірлоїн

Це нежирний стейк з пристойною кількістю жирових волокон, що робить його досить ароматним та соковитим. Проте, як і ромштекс, сірлоїн не вважається дорогим стейком.

Поради з приготування. Оскільки сам стейк досить нежирний, варто слідкувати за тим, аби його не пересмажити. Краще за все готувати на середньому вогні. А щоб зробити м’ясо ароматнішим, можна вкінці додати гілочку чебрецю чи розмарину.

 

Томагавк

Стейк з великою кісткою, який дуже часто можна побачити на відео популярних шеф-кухарів. Вигляд цього шматка дуже ефектний. Не менш ефектний він і на смак. Адже Томагавк має високий рівень мармуровості, а тому добре насичується ароматами спецій й робить м’ясо настільки м’яким, що воно ніби тане в роті..

Поради з приготування. Шматок цього стейка готується зазвичай довше, ніж інші, проте ви завжди можете поставити на кілька хвилин у духовку для кращого обсмажування. Тільки зауважте, що все потрібно робити при високих температурах.

 

Денвер

Це внутрішня частина лопатки яловичини, яка є чи не наймармуровішою серед усіх яловичих стейків. В Україні це поки досить рідкісний вид стейка, проте цінителі такого м’яса все ж є.

Поради з приготування. Денвер може витримувати дуже навіть високі температури, але краще за все готувати при стабільній температурі на чавунній сковороді гриль. Саме вона добре розприділяє тепло по всій поверхні й зробить ваш шматок в міру соковитим і просмаженим до глазурованої скоринки.