Ви могли роками готувати улюблені страви, навіть не підозрюючи, що це потрібно робити по-іншому. Іноді ми самі спрощуємо собі життя, а іноді — просто не вдаємося в деталі й свідомо готуємо, не дотримуючися рецептів.
Ми підготували для вас 5 найпоширеніших страв, які ми часто готуємо неправильно. Упевнені, що секрети їх приготування допоможуть покращити й навіть спростити процес. Додайте ці кулінарні поради до кухонної рутини й ви більше не зможете уявити своє життя без них.
Яєчня
Чому яєчня в ресторанах відрізняється від тієї, яку ми готуємо вдома? А все тому, що ми не дотримуємося рецепту. Річ у тому, що зазвичай ми залишаємо приготовану яєчню на сковороді ще якийсь час, де вона встигає засохнути. Також ми надто сильно її пересмажуємо.
Класична яєчня повинна бути не до кінця готовою, трішки навіть ріденько. Адже яйце має чудову здатність згортатися навіть при найменшій температурі. Тому тоді, коли ви викладете страву на тарілку, яйця все ще будуть готуватися. Відповідно, якщо ми їх повністю зготуємо на сковороді, консистенція на тарілці стане сухою.
Натомість щоб зробити яйця ніжними та пухкими, готуйте їх на великому вогні постійно помішуючи. Як тільки яйця згорнуться, але білок все ще буде ріденьким, вимикайте плиту. В цей момент радимо додати трішечки крем-сиру, аби зробити яєчню ще ніжнішою, і помішуйте хвилину на плиті без вогню, аби догодувати білок. Потім викладіть на тарілку і смакуйте.
Бекон
Здавалося б, що може бути простішим за бекон. Просто поклав на сковорідку і вуаля. Попри це, шматочки часто виходять або надто м’якими, або надто просмаженими та згорілими.
Саме тому шеф-кухарі радять готувати бекон у духовці. Просто застеліть деко фольгою чи пергаментним папером і спробуйте готувати при температурі 250°C протягом 10-15 хвилин. Час залежить від товщини скибочок. В результаті у вас вийде соковитий, але при цьому хрусткий бекон до яєчні чи бургера.
Томатний соус
Іноді готуєш гаспачо чи томатний соус до макаронів, а він кислий. О так, хто з таким не стикався. В таких випадках більшість просто додасть цукру в соус чи суп, аби врегулювати кислотність. Проте це не працює! Краще за все просто знайти ідеальні соковиті й солодкі томати. Одним із сортів, що часто використовують для соусів, є Сан-Марцано. А тепер розумієте, чому італійці так строго ставляться до вибору томатів? Від їхнього вибору в буквальному сенсі залежить увесь успіх страв.
Паста
Більшість із нас варить макарони до повної готовності. А потім ще додає їх у гарячу сковорідку із соусом, де вони ще більше розварюються і стають надто м’якими.
Саме тому макарони слід варити до тих пір, поки вони не стануть аль-денте. А потім можна додавати їх до соусу, поки вони ще тверді. Вже у соусі вони продовжать повільно готуватися і в кінці стануть потрібної консистенції.
Ризотто
Це страва колись вважалася достатньо провінційною, а зараз є основою традиційної кухні Італії. Проте звичайна страва із рису, вина, цибулі та пармезану не така проста в приготуванні. По-перше, ризотто готується зі спеціального сорту рису — Арборіо. Його не можна заливати просто водою, лише наваристим бульйоном. Також у страву не додають м’ясо. В ідеалі, усе потрібно готувати на паровій бані. Тож якщо наступного разу ви зготуєте рис з куркою чи грибами, це не означає, що у вас вийшло ризотто. Класичне ризотто має кремову тягучу структуру, яка більше нагадує дуже густий суп, аніж розсипчастий рис.
Звісно, можна поекспериментувати з додаванням грибів, гороху чи навіть морепродуктів. Проте це вже будуть додаткові варіації страви, а не класичне її відтворення.