Ніж для м’яса, ніж для хліба, ніж для овочів… Для чого взагалі так багато ножів, якщо можна використовувати один, просто добре підгострений? А для того, щоб приготування їжі було зручним і менш клопітким. Адже задача кожного ножа підлаштуватися під певний продукт і допомогти вам якнайшвидше його нарізати. Тож знаючи як і де застосовувати окремі види ножів, ви зможете полегшити собі життя на кухні.
Ніж шефа
Універсальний ніж, який можуть використовувати не тільки шефи, а й будь-хто у домашніх умовах. Він має довге, широке лезо з прямим краєм та загостреним кінцем.
Вигнуте лезо ножа дозволяє йому гойдатися на обробній дошці, що робить процес нарізки швидшим і точнішим. Особливо це стосується дрібних продуктів, таких як цибуля чи часник.
Завдяки досить товстому і широкому шматку металу, ніж шефа здатен нарізати навіть більш тверді продукти: картоплю, моркву чи гарбуз.
Для нарізок овочів та фруктів
Цей ніж досить маленький і легкий, аби нарізати овочі та фрукти було зручніше та швидше. Як і попередній ніж, цей вид також має загострений кінець, що дозволяє бути на кухні досить вправним. Вам не потрібно докладати багато зусиль, аби гойдати ним туди-сюди. Достатньо мати добре нагострене лезо, аби справитися з нарізкою навіть з найтвердіших овочів.
Для хліба
Такий вид заведено використовувати лише для хліба, проте його також можна використовувати й для інших продуктів. Завдяки довгому лезу із зубчиками, ми можемо прорізати м’які текстури, не давлячи їх форму.
Наприклад, тістечка з пухкою текстурою, тости чи навіть стиглий помідор, якщо для нього у вас немає окремого ножа.
Для м’яса
Ножів для м’яса існує чимало, але саме цей неможливо замінити іншим. Він дуже тонкий і має гострий край, що зазвичай витягнутий вгору. Він досить короткий і жорсткий, хоча можна знайти гнучкіше лезо для ніжних видів м’яса.
Використовують його саме для обробки м’яса. Тобто зрізання з кістки, обрізання хрящів чи сальних прожилок. Загострений кінець і тонке лезо роблять ніж досить маневреним і зручним, аби не пошкодити волокна м’якоті й акуратно зрізати непотрібні частинки зі шматка м’яса.
Для риби
Цей ніж дуже схожий на попередній, проте його форма ще більш витягнута і загострена. Гнучке лезо і гострий край дозволяють без проблем проколювати шкіру та видаляти кістки.
Крім того, досвідчені шеф-кухарі часто використовують його для нарізання їжі горизонтально, а не вертикально. Наприклад, для створення ідеального шматка філе лосося.
Сантоку
Вам може здатися, що цей ніж виключно ресторанний інвентар, проте згадайте леза із невеликими вм’ятинами по всій площині леза з однієї сторони. Саме по цих ямках легко впізнати Сантоку. Таких ножів у кожному супермаркеті по кілька штук. Він став не менш популярним, ніж універсальний ніж шефа.
Цей вид можна використовувати і для точного різання, і для кубиків, і для подрібнення. Завдяки ямочкам на металі, продукт не прилипає до поверхні, а тому ви можете нарізати ним абсолютно будь-що.
Проте найпопулярніший формат використання такого ножа — нарізання свіжої риби. Скажімо, для приготування суші або інших страв із ніжною текстурою.
Сантоку може легко замінити універсальний ніж для кухаря, адже ним також зручно нарізати овочі. Особливо ті, м’якуш яких надзвичайно ніжна.
Для чищення
Такий ніж є чи не в кожному домі, проте саме правильних ножів для очищення овочів та фруктів — одиниці. Весь секрет ножа — у короткому, жорсткому і зігнутому навиворіт лезу.
Така ергономічна форма допомагає швидше очистити картоплю чи інші овочі від шкірки, а гострий кінець — видалити непотрібні частинки без зайвих зусиль.