Гостра їжа: чи справді вона шкідлива? - Ukrprompostach

Меню Закрити

uk arrow_down_urk

Працюємо з 09:00 до 18:00

для Horeca

(096)177-07-07

Гостра їжа: чи справді вона шкідлива?

12.07.2021

Існує чимало міфів про те, що гостра їжа шкідлива. Мовляв, вона обпікає не тільки язик, але й увесь кишківник. Проте чи справді це так?

Звичайно, гостра їжа може бути шкідливою, якщо її надмірно вживати. Тому у всьому має бути баланс. Не слід зловживати гострою їжею, якщо ваш організм ще не звик до такої кількості капсаїцину. А капсаїцин основний активний компонент, який міститься у червоному перці. Власне, він і є джерелом тієї користі, про яку б хотіли поговорити. Адже ще 100 років тому виявили, що перець чилі, який, між іншим, є однією з найпоширеніших спецій на планеті, має чимало корисних властивостей. А от яких саме і чим гостра їжа корисна розповідаємо далі.

 

1. Гостра їжа допомагає зберегти серце здоровим.

Неодноразово було доведено, що люди, які вживають перець чилі, мають нижчий рівень “поганого” холестерину. А оскільки холестерин збільшує ризик серцевих захворювань, то очевидно, що червоний перець знижує цей ризик. Деякі дослідження говорять про те, що рівень смертності від серцевих захворювань знижується на 13%, якщо людина регулярно споживає перець чилі.

 

2. Гостра їжа сприяє зниженню ваги та пришвидшенню метаболізму

Капсаїцин корисний не тільки для серця, як ми вияснили, але й для боротьби із зайвою вагою. Цей компонент, що міститься в червоному перці,  допомагає активізувати метаболізм, а це своєю чергою допомагає спалити більше калорій як під час відпочинку, так і під час фізичних вправ. А оскільки зайва вага підвищує ризик не тільки захворювань серця, але й інших тяжких хвороб, капсаїцин і допомагає серцю, і пришвидшує скидання зайвої ваги.

 

3. Гостра їжа зменшує біль 

Ви ж пам’ятаєте ці відчуття, коли з’їли забагато гострої їжі і у вашому роті ніби загорілося ціле багаття? Так-от, в цей момент ваш мозок кидає усі зусилля, аби подолати цей біль. Від так, якщо у вас нежить, біль у суглобах абощо, ваш мозок перестає помічати ці відчуття і перемикається на боротьбу з полум’ям у роті.

Навряд чи варто об’їдатися гострою їжею щоразу, коли у вас щось болить, проте це можна використати в іншому форматі. Скажімо, якщо застосовувати для суглобів крем із капсаїцином, то у вас виникне легке відчуття жару, печіння та свербежу. Відповідно ваш мозок покладе усі зусилля на цю проблему і геть забуде про біль в суглобах. Це, звичайно, їх не вилікує, проте на деякий час допоможе втамувати біль.

 

4. Гостра їжа заспокоює ваш кишківник

Коли ви кусаєте гострий перець, капсаїцин прикріплюється до рецептора у вашому роті. Той миттєво інформує нерв про це надходження, а нерв своєю чергою одразу ж каже мозку, що йому гаряче.

Такий же рецептор знаходиться і в травному тракті. Коли капсаїцин потрапляє туди і приєднується до рецептора, він утворює хімічну речовину, яка називається анандамід. Доведено, що анандамід зменшує запалення в кишківнику, яке може бути спричинене виразковими захворюваннями. Тому гостра їжа не провокує хвороби кишківника, а навпаки, допомагає їх побороти.

 

Зверніть увагу!

Гостра фаст-фуд їжа позбавлена такої кількості корисних властивостей. Тому аби сповна насититися користю червоного перцю, його слід вживати до свіжих салатів, печених овочів чи пареного та запеченого м’яса. Також зважайте на кількість гостроти в їжі, адже надмірне споживання гострого перцю може збільшити рівень кислоти в шлунку і спричинити печію. Нормальна кількість гостроти визначається індивідуально, а тому радимо поспостерігати за своїм організмом і визначити оптимальну кількість перцю чилі в їжі.