10 найдорожчих спеції світу - Ukrprompostach

Меню Закрити

uk arrow_down_urk

Працюємо з 09:00 до 18:00

для Horeca

(096)177-07-07

10 найдорожчих спеції світу

25.08.2021

Чи можна уявити своє життя без спеції? Навряд чи, адже сіль — це теж спеція. Що вже й казати про перець, корицю чи гвоздику. Але попри довгий список звичних для нас приправ, які ми використовуємо чи не щодня, існують й дуже рідкісні спеції, які в буквальному сенсі — на вагу золота. Кілограм певної духмяної рослини може коштувати як машина. А все через рідкісні рослини, довгий процес збору чи складнощі з імпортуванням. Тож сьогодні знайомимо вас з незвичними спеціями, які вважають одними з найдорожчих у світі.

 

Шафран

Це найдорожча спеція у світі й про це знає майже кожен. Її ціна може сягати від 1100 до 10000 доларів за кілограм. Ця приправа створюється з квітки крокусу і для виробництва всього одного кілограма спеції може знадобитися 100 000 квіток. А через великі площі, які потрібні для вирощування квітів, і доволі складний процес збору пелюстків, приправа коштує як золото. На щастя, для страв потрібно зовсім трішки сухих пелюсток, але це все одно доволі дорога спеція, яку не так легко знайти. Адже частенько під назвою “шафран” ховається звичайна сушена квітка. Тож якщо пощастить скуштувати найдорожчу спецію у світі, то вона матиме легкий квітковий аромат і трішки гіркуватий смак.

 

Перець Пасілья

Цей рідкісний гострий перець, що походить з Мексики. Він набагато гостріший за інші версії чилі. Ціна за 1 кілограм перцю може сягати 35 доларів. А використовують його найчастіше у соусах, супах та рагу, щоб надати димний і пікантний смак страві.

 

Асафетида

Мабуть, ви навіть й не чули таку назву. Але це доволі проста спеція, яка є смолою одного з видів фенхелю. Асафетида має сильний запах і смак, подібний до цибулі та часнику. Ця приправа часто використовується в індійській кулінарії. Порошок асафетиди випускається у двох формах. Коричневий порошок — це дуже концентрована висушена і подрібнена спеція, якої потрібно зовсім трішки. А от більш популярною формою спеції є суміш самої  асафетиди та гуньби сінної. Порошок найчастіше використовується для аромату у вегетаріанських стравах, карі та рагу.

 

Сумах

Сумах — одна з найменш відомих спецій, хоч і дарма. Оскільки цей порошок абсолютно універсальна приправа. Сумах створюється з темно-червоних ягід куща родини анакардієвих, який росте переважно в Африці та Північній Америці. А використовують спецію найчастіше в Туреччині у салатах, та в Кавказькому регіоні для маринування м’яса. На смак сумах кислий, а тому його можна додавати замість лимона. Він чудово поєднується з птицею, рибою, хумусом і м’ясом. А завдяки яскравому винному кольору, сумахом також можна посипати страву у якості декору.

 

Зерна раю

Звучить фантастично, та й на смак ця спеція вражає. Адже це більш ароматна та інтенсивна версія класичного чорного перцю, що поєднує у собі багато різних ароматів: кардамон, коріандр, цитрусові, імбир, мускатний горіх та ялівець. А тому їх часто додають до карі, тушкованих страв та навіть пряників. Вони роблять страви теплішими й духмянішими та слугують натуральними підсилювачами смаку. Купити кілограм зерен можна за 60-70 доларів.

 

Аннато

Це м’яка приправа з насіння, що вирощують у Південній і Центральній Америці. Вона має насичений червоний колір і часто використовується як природний барвник у різноманітних харчах. Насіння аннатто мають злегка солодкуватий та перцевий смак і використовуються для посилення ароматів соусів та рибних страв.

 

Анардана

По суті, це висушені зерна гранату. Ця спеція, як, власне, і самі зерна гранату, має кислуватий і трохи фруктовий аромат. Її можна поєднувати з рибними стравами або у якості маринаду для м’яса. В індійській кулінарії цю спецію зазвичай використовуються в чатні. А на Близькому Сході ягоди люблять додавати до випічки та хліба.

 

Ягоди ялівцю

Ялівець — це вічнозелений чагарник, який дає невеликі плоди — темно-фіолетові ягоди. Власне, з них і виготовляють спеції. Перед використанням сушені ягоди слід подрібнити, щоб розкрити весь їх аромат. Вони досить терпкі, злегка гіркі на смак, а тому їх часто використовують для приготування джину. Також їх радять додавати до дикого м’яса.

 

Зелений кардамон

Зелений кардамон не так вже й часто зустрічається в супермаркетах, адже його ціна за 1 кг може сягати до 60 доларів. Щоб сповна розкрити його аромат, слід роздавати зернятка у ступі чи просто виделкою. Тоді ви відчуєте яскравий аромат спеції. Кардамон також цінується і своїми корисними властивостями. Адже вважається, що він зменшує запалення в організмі та знижує кров’яний тиск.

 

Листя лайма Каффір

Оскільки листя лайма потрібно збирати вручну з довгих колючих гілок, ціна за спецію, звісно ж, відповідна. Вона може досягати 70 доларів за 1 кг. Довгий і кропіткий процес збирання листя диктує умови для продажу. А тому спеція є не просто дорогою, а доволі рідкісною. Вона дуже популярна в Таїланді, особливо часто її можна зустріти у місцевих страв, а от в Україні листя лайма можна купити тільки в спеціалізованих магазинах. Вони додають стравам свіжості, легку кислинку й цитрусовий аромат.